StandarD bytů

Byty Lidická

Standard vybavení bytových domů ulice Lidická, Boskovice

Nosné konstrukce a obvodový plášť

Objekt je založen na masivních železobetonových základových pasech. Obvodová konstrukce je difuzně otevřená. Suterén je z keramických termoizolačních cihelných bloků Porotherm tloušťky 38 cm. Zdivo obytných podlaží je navrženo z broušených termoizolačních cihelných bloků Porotherm 38T PROFI DRYFIX, plněných minerální vatou s vysokým tepelným odporem. Vnitřní nosné zdivo a mezibytové stěny jsou provedeny z akustických cihel se zvukovým útlumem zdiva 56 dB. Příčky mezi obytnými místnostmi rovněž z akustických cihelných příčkovek se zvukovým útlumem 47 dB. Stropní konstrukce z předepjatých železobetonových stropních dílců je zvukově izolována kročejovou izolací. Okna jsou z plastových šestikomorových profilů, zasklená izolačním trojsklem. Střecha z pálených glazovaných tašek je zateplena minerální vatou. Vnější omítka je vápenocementová, opatřená probarvenou silikonovou stěrkou s vysokou odolností proti vodě a UV záření.


Interiér

V interiéru je klasická vápenocementová štuková omítka, v koupelnách a WC keramické obklady a dlažby s podlahovým vytápěním. Obytné místnosti a chodby v jednotlivých bytech mají plovoucí laminátové podlahy rovněž s podlahovým vytápěním. Vchodové dveře do bytů jsou bezpečnostní protipožární s bezpečnostním kováním a zámkem a ocelovou zárubní. Vnitřní dveře mají obložkové zárubně, jsou potaženy folií v textuře dřeva. Dveřní křídla koupelny a WC jsou opatřeny WC zámky.

Koupelna je vybavena keramickým umývadlem se stojánkovou baterií, akrylátovou vanou s nástěnnou vanovou baterií, výtokovým ventilem a podomítkovým sifonem pro připojení pračky. V koupelně je umístěn elektrický ohřívač TUV v objemech dle velikosti jednotlivých bytů. Každý byt má samostatné měření spotřeby vody a elektrické energie. WC je vybaveno závěsnou záchodovou mísou s obestavěným modulem s ovládací deskou a plastovým sedátkem, keramickým umyvadlem se stojánkovou baterií.

V kuchyni je zděř pro zaústění digestoře, vývody pro dřezovou baterii a sifon, výtokový ventil se sifonem pro myčku nádobí. Elektroinstalace je provedena z měděných vodičů, všechny pokoje jsou osazeny zásuvkami a vypínači ABB Tango v bílé barvě. Samostatné přívody s jištěním jsou pro myčku, varnou desku, troubu, ohřívač TUV a pračku. V bytě je domovní telefon s ovládáním elektrických zámků vchodových dveří. Do bytu je zaveden vysokorychlostní internet optickým kabelem. Vytápění je podlahové elektrické s elektronickou regulací.

Všechny domy jsou vybaveny moderními hydraulickými výtahy s velmi nízkou hlučností. Z garáží je vstup přímo do chodby k výtahům. Vrata garáží jsou sekční s elektropohony a dálkovým ovládáním přímo z automobilu. Garáže mají rovněž vlastní měření spotřeby el. energie.